عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر فرهنگ سازمانی بر عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

اهمیت فرهنگ سازمانی و تأثیر آن بر حیات و عملکرد سازمان بر کسی پوشیده نیست. این رهگذر  سازمان ­­های پویا و زنده جهانی به جایگاه­ های بی نظیری دست یافته اند. در کشور­ ما با وجود فرهنگ کهن و مواریث تاریخی به این موضوع اهمیت کافی داده نشده و مطالعات لازم در این زمینه صورت نگرفته می باشد. مدیران و رهبران سازمان وظیفه دارند در جهت ایجاد ارزش ­های فرهنگی مؤثر که متعهدانه از سوی اعضا دنبال گردد، کوشش کنند. پس مدیران تنها از فرهنگ پیروی نمی ­کنند، بلکه یکی از  تأثیر ­های مؤثر آنان وضع ارزش های فرهنگی مناسب می باشد که با در نظر داشتن اهمیت نحوه رویارویی با تغییرات محیط از تنش ­های بسیار مهم آنان محسوب می ­گردد. وجود فرهنگ سازمانی منعطف که تغییرات را به خوبی مورد طرفداری قرار دهد و همواره سازمان را در حالت رقابت موفق نگه دارد، برای کاویدن، فهمیدن و خلق دانایی مورد نیاز سازمان و اشاعه آن در میان کارکنان ضروری به نظر می ­رسد. زیرا فرهنگ سازمانی هویت و اشاعه آن در میان کارکنان ضروری به نظر می­رسد و فرهنگ سازمانی، هویت و شخصیت هر بشر می باشد و افراد ناخودآگاه مطابق آن اقدام می ­کنند. فرهنگ سازمانی ایستا و غیر منعطف می­توانند اشتباهات جبران ناپذیری را موجب شوند. همچنان که بی توجهی به دانش جدید می ­تواند سازمان­ ها را از مزیت رقابتی محروم کند.

در این فصل آغاز به مفاهیم فرهنگ و فرهنگ سازمانی، سطوح فرهنگ سازمانی وانواع آن از دیدگاه های مختلف پرداخته می­گردد. سپس عملکرد مالی و نظریه های مربوط به آن اظهار می­ گردد و در انتها تحقیقات و پژوهش های انجام شده در گذشته و حال در ایران و خارج از ایران آورده شده می باشد.

 

 

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. سنجش تأثیر فرهنگ طایفه ای بر عملکرد مالی شرکت
  2. سنجش تأثیر فرهنگ سلسله مراتبی بر عملکرد مالی شرکت
  3. سنجش تأثیر فرهنگ ویژه سالاری بر عملکرد مالی شرکت
  4. سنجش تأثیر فرهنگ بازاری بر عملکرد مالی شرکت

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر فرهنگ سازمانی بر عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد

دسته‌ها: پایان نامه