عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر استراتژی مدیریت هزینه بر عملکرد مالی بلند مدت شرکت انتقال گاز ایران

قسمتی از متن پایان نامه :

روش­های تامین مالی و عملکرد مالی بلندمدت

توانایی شرکت در مشخص ساختن منابع مالی بالقوه اعم از منابع داخلی یا خارجی برای تهیه سرمایه جهت سرمایه­گذاری و تهیه برنامه­های مالی مناسب، از عوامل اصلی رشد و پیشرفت هر شرکت محسوب می­گردد (جهانخانی، 1373). شیوه­های تامین مالی شرکت­ها به دو دسته کلی تقسیم می­شوند؛  الف: تامین مالی کوتاه مدت[1] ب: تامین مالی بلند مدت[2]

تامین مالی کوتاه مدت: تامین مالی کوتاه مدت نوعی تامین مالی می باشد که حداکثر ظرف مدت یکسال یا کمتر بازپرداخت گردد. تصمیمات مالی کوتاه مدت، مربوط به جریانات نقدی ورودی و خروجی شرکت در مدت یکسال و یا کمتر از آن می باشد[3](استیفن، 1991).

سه منبع اصلی تامین مالی کوتاه­مدت شرکت­ها (شباهنگ، 1374): 1- اعتبارات تجاری[4] 2- وام های بانکی[5] 3- اوراق تجاری[6]

تامین مالی بلند­مدت نوعی تامین مالی می باشد که در مدتی بیش از یکسال بازپرداخت گردد و اکثرا به مقصود سرمایه گذاری­های بلند مدت مورد بهره گیری قرار می­گیرد. هنگامی که شرکت بخواهد دارایی­های خود را افزایش دهد و برای این مقصود به تامین مالی نیاز پیدا کند، نخستین اقدام در این زمینه این می باشد که اطمینان حاصل گردد از دارایی­های موجود به صورت بهینه­ای بهره برداری می­گردد.

عمده­ترین منابع مالی بلند مدت شرکت­ها عبارتند از:  بدهی­های بلند مدت[7] ،  سهام ممتاز، سهام عادی و سود انباشته

بدهی های بلند مدت:

بدهی نشان­­دهنده تعهدات شرکت می باشد که در نتیجه استقراض به وجود آمده و بایستی بازپرداخت گردد. هنگامی که شرکت­ها دسته به استقراض می­زنند، آنها تعهد می­کنند که مبالغی را به عنوان بهره در زمان های مشخص پرداخت نموده و در نهایت اصل مبلغ قرض شده را نیز بازپرداخت نمایند. تأثیر بدهی در مجموعه اقلام مالی شرکت ها: بدهی یکی از سه غیر از اصلی معادله حسابداری و ساختار سرمایه اکثر شرکت هاست. علت های متعددی برای بهره گیری از بدهی در ساختار سرمایه شرکت ها هم زیرا موارد زیر هست:

– صدور سهام جدید برای تامین مالی، گران و هزینه بر می باشد زیرا باعث کاهش بازده آتی سهامداران فعلی و کنترل مدیریت می­گردد.

– مدیر یک شرکت بایستی شرکت و محیط رقابتی اش را بهتر از دیگران بفهمد و در صورت مناسب بودن پیش بینی اش، کوشش به افزایش ارزش ثروت سهامداران جاری نموده و در صدور سهام جدید محتاطانه اقدام نماید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

– قدرت کاهنده مالیاتی بهره پرداختی بدهی، جریان نقد را افزایش داده و منجر به معرفی بدهی به عنوان یک ابزار مالی خوب می­گردد.

[1]. Short – term financing

[2]. long – term financing

[3]. Stephen

[4]. Trade credit

[5]. Bank loans

[6]. Commerial papers

[7]. Long – Term Debt

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

هر پژوهش با مسئله­ای شروع می­گردد و با تشریح مسئله یا مشکل، اهداف پژوهش در جهت حل آن مسائل پایه­گذاری می­گردد پس، پژوهش حاضر در جهت برآوردن اهداف زیر می­باشد­.

1-5-1- اهداف علمی پژوهش

  1. کمک به بهبود تصمیم گیری بهره گیری کنندگان صورت های مالی
  2. بهبود روش­های مدیریت هزینه جهت افزایش بازدهی شرکت­ انتقال گاز ایران
  3. تعیین تاثیر مدیریت هزینه بر عملکرد مالی شرکت انتقال گاز ایران
  4. تعیین تاثیر مدیریت هزینه بر بازده بلند مدت دارایی ها

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تاثیر استراتژی مدیریت هزینه بر عملکرد مالی بلند مدت شرکت انتقال گاز ایران  با فرمت ورد