چگونه مطالب جذاب سئو بنویسیم

در واسه افزایش رتبه و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، روشای مختلفی هست که این روش ها تحت نظر گوگل طراحی شدن. یکی از مهمترین روش ها، واسه سایته. نوشتن مطالب جذاب سئو در سایت متناسب با کارایی سایت، دلیل جذب کاربران به سمت سایت می شه در این زمونه که وقتی که کاربر از مطالب شما استقبال کنه، به سراغ بقیه قسمتای سایت میره و همین امر دلیل معرفی سایت شما می شه. اما این مهمه که چیجوری مطالبی بنویسیم که هم در چهارچوب سئو باشه و هم واسه کاربر جذاب باشه. واسه این کار باید به نکات زیر توجه داشت:
۱- قبل از شروع به نوشتن، درباره موضوع فکر کنین.
شما اول باید ببینین که درباره موضوع چه سوالاتی به ذهن شما می رسه تا در زمان نوشتن متن، به اونا جواب بدین.
۲- ساختار کلی متن رو تنظیم کنین.
هر متن ادبی باید با یه مقدمه شروع شه و یواش یواش به سمت بحث اصلی بره تا تو ذهن خواننده یه پیش زمینه بسازه. اگه شما از همون اول شروع به بیان مطلب اصلی کنین، خواننده آمادگی ذهنی نداره و در نتیجه درست متوجه مطلب نمیشه.
۳- در متن خود، تیتر بکار ببرین.
نه فقط متن باید یه تیتر اصلی داشته باشه بلکه بهتره در داخل متن هم از چند تیتر فرعی هم استفاده شه.
۴- وجود پاراگراف در متن رو یادتون نره.
متن نباید پیوسته باشه و تموم مطالب پشت سر هم ردیف شه بلکه باید با هر بحث جدید دور و بر اون موضوع، شما به سراغ پاراگراف بعدی برید با این کار چشم خواننده خسته نمی شه.
۵- قبل از بارگذاری روی سایت، شخص دیگری مطلب رو بخونه.
دلیل این اینه که یه نفر با ذهنیتی متفاوت نسبت به شما، متن شما رو می خواند و در این صورت بهتر از شما میتونه ایرادات اونو فهمیده باشه پس پیشنهاد می شه که قبل از گذاشتن متن روی سایت، یه نفر به عنوان داور واسه متن، اونو طالعه کنه.
۶- خیلی راحت متن به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.
این مطلب خیلی مهمه که متن شما در عین بکر بودن و جذابیت، در عین حال ساده و روان باشه طوریکه واسه هر خواننده با هر سن و تحصیلاتی قابل فهم باشه چون شما نمی دونین که مخاطبین شما در چه دسته قرار دارن.
۷- به حجم محتوا به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.
یه مطلب جذاب ، نباید خیلی کوتاه و نباید خیلی طولانی باشه بلکه بهتره دست کم ۳۰۰ کلمه داشته باشه و معمولا تا بیشترین حد ۷۰۰-۵۰۰ کلمه بیشتر تجاوز نکنه.
۸- تلاش کنین مطالب رو به مطالب دیگه لینک بدین.
این روش بهترین روش واسه افزایش بازدید از سایته و خونن مجبور می شه واسه فهم بخشی از مطلب سراغ مقالات دیگه بره.