7 درمان خانگی کاملاً موثر | تغذیه سالم

تجربه نشون داده که موادی که به صورت روزمره استفاده می کنیم هم بعضی فایده های درمانی دارن که در این مطلب به بعضی از اونا اشاره شده.

امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 89

سایت مردمون: هیچکی منکر درمانای جدید و پیشرفته نیس. واقعاً بدون داروهایی مثل پنیسیلین واسه درمان عفونت ها چه می خواستیم بکنیم؟ ولی تجربه نشون داده که موادی که به صورت روزمره استفاده می کنیم هم بعضی فایده های درمانی دارن. در زیر به چند نمونه از این درمانا که تاثیری صددرصد دارن می پردازیم.
زیتون واسه دریازدگی
براساس کتابخونه مرکزی پزشکی، دریازدگی علائم مشخصی از خود نشون میده مثل افزایش بزاق دهن که بدن با اون از دندانا درمقابل اندازه بالای اسید تولیدشده با استفراغ، مراقبت می کنه. زیتون که شامل ماده تانینه، با آزاد شدن ر دهن به خشک کردن بزاق کمک می کنه. البته این درمان فقط در مراحل ابتدایی حالت تهوع که تغییرات در بزاق ایجاد می شه، موثره.

 

 

7 درمان خونگی به طور کاملً موثر

ماساژ بخار واسه قارچ ناخن
بااینکه هیچ تحقیقی تا امروز تاثیر یک تا دو بار ماساژ بخار روی ناخنای قارچ زده پا رو ثابت نکرده، ولی یه جستجوی عادی در اینترنت شما رو با تعداد بیشماری داستانا و تجربیات شخصی روبه رو می کنه که این روش رو تایید می کنه. بعضی عنوان می کنن که منتول موجود در اون پماده که قارچا رو میکشه و یه سریای دیگه باور دارن که بخاطر تاثیر آرامش بخش ژل غلیظه که اگه مداوماً استفاده بشه، ماساژ بخار باعث می شه نه فقط از شر قارچا بله ناخنای عفونت کرده که مشکی می شن و در آخر می افتن هم خلاص شیم. وقتی ناخن جدید جای اون رشد می کنه باید بدون قارچ باشه.
جو دوسر واسه درمون اگزما
از اونجا که جو دوسر خواص ضدالتهاب داره، این درمان صددرصد موثره. می تونین جو دو سر رو هم به شکل خمیر استفاده کنین یا اونو در وان حموم بریزین. بعضی متخصصین هم پیشنهاد می کنن اونو پودر کرده و در آب خیس کنین و ناحیه آسیب دیده رو ۱۵ دقیقه در اون بذارین. جو دو سر علاوه بر کاهش التهاب، خواص آنتی هیستامین هم دارن. جو دوسر با پایین آوردن سطح هیستامین که التهابات رو به عنوان بخشی از عکس العمل ریکاوری سیستم ایمنی بدن تحریک می کنه، قرمزی پوست رو هم کم می کنه.
ماست واسه درمان بوی بد دهن
بوی بد دهن از جاهای مختلفی سر میگیره که دو مورد از مهمترین اونا دهن و معده هستن. قدرت خنثی کننده ماست و بقیه پروبیوتیکا واسه دومین مورد عالیه. ماست نمی تونه هیچ تاثیری بر باکتریایی که روی زبون زندگی می کنن داشته باشه چون به مدت کافی روی زبون نمی مونه ولی روی اسیدی که بین دهن و معده ازجمله پشت گلو یا مری زندگی می کنه تاثیر خنثی کننده داره.

 

میشه گفت تقریباً هر محصول لبنی و همه فراوردهای شیر یا غذاهایی که شامل کشتای زنده هستن می تونن تاثیری مشابه داشته باشن. بااینکه ماست می تونه تاثیر خوبی روی بوی بد دهن که از مشکلات معده ناشی می شه مثل رفلکس اسید معده داشته باشه، ولی تاثیری بر بوی بد دهن به وجود اومده به وسیله مشکلات لثه، ریه یا کبد نداره.
ماست واسه درمان بوی بد دهن
ادگار انگل من در سال ۱۹۷۱ تحقیقی انجام داد تا ببینه خوردن یه قاشق شکر واقعاً واسه درمان سکسکه موثره یا خیر. اون گروه از ۲۰ نفر جمع آوری کرد که واسه بیشتر از ۶ ساعت دچار سکسکه شده بودن و واسه هشت نفر اونا این مشکل از یه روز کامل تا شش هفته زمان برده بود. به هر کدوم از شرکت کننده ها یه قاشق مرباخوری شکر سفید داده شد تا به صورت خشک ببلعند و واسه ۱۹ تا ۲۰ نفر اونا تاثیر فوری و بدون این دست اون دست کردن بود. اونا دلیل اونو اینطور نتیجه گیری کردن که شکر در دهن واسه اصلاح تکانهای عصبی که باید به عضلات دیافراگم فرمون انقباض دهد، عمل می کنه.
جویدن مداد واسه درمان سردرد
بااینکه دکترها مطمئن نیستن که به چه دلیل ما این کار رو انجام می دیم ولی فشردن دندانا یکی از مشکلات جانبی استرسه. پزشکان بر این عقیده هستن که وقتی دندون هامون رو به هم فشار می دیم، عضلاتی که فک رو به شقیقه وصل می کنه رو کشش می دیم و این می تونه موجب سردرد شه. با گذاشتن یه مداد بین دندانا، عضلات فک رو ریلکس می کنیم که فشار رو از بین برده و درد رو کم می کنه. فقط یادتون باشه، این درمان فقط واسه سردردهای مربوط به تنشای عصبیه نه میگرن یا سردردهایی که بخاطر فشار سینوسی و از این قبیله.
غرغره کردن آب نمک واسه درمان گلودرد
وقتی بچه بودین و گلودرد می گرفتید، مادرتون آب گرم و نمک براتون درست می کردد تا غرغره کنین و واقعاً هم کارش رو بلد بوده. براساس گفته کارشناسان، گلودرد یه عکس العمل التهابی بافتای عفونیه و نمک به بیرون اومدن مایعات اضافی و کاهش موقت تورم و درد به وجود اومده به وسیله اون کمک می کنه.

 

بیشتر درمانا ۲۵۰ میلی لیتر آب و یه قاشق غذاخوری نمک رو تجویز می کنن ولی هرچه نمک بیشتری بریزین بهتر از نمک کمتر ریختنه. فقط یادتون باشه شما با این کار علائم مشکلتون رو درمان می کنین نه خود مریضی رو. آرامش این درمان واقعیه ولی کوتاه مدت و موقته چون این غرغره کردن کاری واسه نابود کردن گلودردتان انجام نداده.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • درمان سرفه با شربتی خونگی و بسیار موثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *