7 درمان خانگی خشکی موها

7 درمان خونگی خشکی موها

آلوئه ورا یه ماده مرطوب کننده واسه موها هستش که می تونه دلیل رشد موهای جدید شه.

1- مایونز : نصف پیمانه مایونز رو به موهای خود بزنین و مطمئن شید از ریشه تا سر موهای خود رو به اون آغشته کردین. موهای خود رو 15 دقیقه با هوله ای بپوشونین و اجازه بدین تا مایونز به طور کامل تموم موهای شما رو مرطوب کنه. بعد موهای خود رو به طور کامل بشورید و شامپو بزنین.

 

2- کره کاکائو : نصف پیمانه کره کاکائو رو داخل ماکروفر گرم کنین و از ریشه تا انتهای مو رو به اون آغشته کنین. اجازه بدین که کره کاکائو به مدت 10 دقیقه روی موهای شما بمونه. بعد موهای خود رو بشورید و شامپو بزنین.

 

3- زرده تخم مرغ : دو عدد زرده تخم مرغ رو خوب به هم بزنین و موهای خود رو به طور کامل به اون آغشته کنین. اجازه بدین تا به طور کامل زرده تخم مرغ به خرد موهای شما بره و اونو نرم کنه. این کار رو به مدت 20 دقیقه انجام بدین. بعد موهای خود رو به طور کامل بشوید و شامپو بزنین.

 

4- روغن : سه قاشق غذاخوری روغن زیتون و روغن آواکادو و روغن آفتابگردان رو درون ظرف دربسته ای بذارین و اونو در ظرف آب جوش به مدت 2 دقیقه قراردهید تا گرم شه. بعد اونو از آب جوش بیرون آورده و موهای خود رو به طور کامل به اون آغشته کنین. یه دقیقه فرصت بدین تا روغن اون به طور کامل به خرد موها رفته و اونا رو نرم کنه. بعد موهای خود رو بشورید و شامپو بزنین.

واسه رفع خشکی موها، یه عدد زرده تخم مرغ و یه قاشق غذاخوری آبلیمو و عسل و روغن زیتون رو با هم مخلوط کنین و این ترکیب رو به سر خود بمالید و بعد بشورید

 

5- آلوئه ورا: آلوئه ورا یه ماده مرطوب کننده واسه موها هستش که می تونه دلیل رشد موهای جدید شه. موهای خود رو با نصف پیمانه از عصاره آلوئه ورا آغشته کنین و پس از چند دقیقه موهای خود رو بشورید و شامپو بزنین.

 

6- سرکه : سرکه سیب می تونه موهای آسیب دیده رو بازسازی کنه و اندازه PH موهای شما رو تنظیم کنه. می تونین روزانه موهای خود رو با محلولی شامل سرکه و روغن معطر بشورید تا PH  موهای شما تنظیم شه.

 

7- عسل و تخم مرغ : یه عدد زرده تخم مرغ و یه قاشق غذاخوری آبلیمو و عسل و روغن زیتون رو با هم مخلوط کنین و این ترکیب رو به سر خود بمالید و اونو ماساژ بدین. بعد اونو بشورید و شامپو بزنین.

 

واسه موهای بور …

– آب لیمو و آب گرم رو با هم مخلوط کنین و واسه شستشوی موهای بور ازش استفاده کنین. آب لیمو دلیل نورانی و شفاف شدن موهای بور می شه.

 

– روش دیگری که می تونین واسه تقویت موهای بور ازش استفاده کنین اینه که ماست و پنج قطره روغن اسطوخودوس و آب و بابونه رو با هم ترکیب کنین و به موهای خود بمالید. این ترکیب باعث شفاف شدن موهاتون می شه.

زهره لطیفی

بخش سلامت تبیان

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *