7 درمان طبیعی آلرژی

7 درمان طبیعی آلرژی

هم زمان با شروع فصل بهار، خیلی از افراد در عکس العمل به گرده افشانی گیاهان و گلا، دچار آلرژی یا حساسیت می شن.

البته آلرژی تنها مربوط به فصل بهار نیس، بلکه یه فرد ممکنه به خیلی از مواد مانند شکلای جور واجور غذاها، عطرها و … حساسیت داشته باشه،  اما چیزی که شایع و همه گیره، حساسیت فصلی در فصل بهاره و به افراد گرفتار به حساسیت پیشنهاد می شه قبل از به کار گیری داروهای شیمیایی واسه شکست دادن این مریضی، راه های زیر رو امتحان کنن :

 

1- پاک کردن هوای دور و بر خود

می تونین در محیط کار و زندگی خود از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنین تا از ورود ذرات گردوغبار، گرده گیاهان و هر اون چیزی که در هوای دور و بر ایجاد حساسیت می کنه، به دستگاه تنفسی جلوگیری شه. می تونین با پاک کردن هوای محیط دور و بر خود، زمینه رو واسه بروز آلرژی به کمترین حد ممکن اندازه ممکن برسونین.

 

2- تمیز کردن پادری به طور مرتب

پادریا معمولا در بیرون از منزل استفاده می شن، اما در جلوی دستشویی، حموم و حتی اتاقا هم به کار می رن.

پادریا به خصوص پادریای بیرون از منزل، پر از خاک، گردو غبار، قارچ و میکروب هستن و اگه به مدت طولانی شسته نشن، مواد حساسیت زا از اونا وارد هوا شده و علائم آلرژی رو در افراد شدید شدن می کنه.

در فصولی که آلرژی در شما ایجاد میشه، از رفتن به پارکا و مناطق رو باز حتی امکان دوری کنین تا بروز علائم آلرژی در شما کم بشه

3- به کار گیری ترکیب لیمو ترش و عسل

مقداری لیموترش رو با مقداری آب و عسل مخلوط کنین. این ترکیب رو صبحا، به صورت ناشتا در فصولی که آلرژی دارین، استفاده کنین.

مصرف این ترکیب به نرم شدن گلو کمک زیادی می کنه و خلط پشت حلق رو که دلیل ناراحتی افراد گرفتار به حساسیت می شه نابود می کنه.

هم اینکه این ترکیب توانایی دفع سموم بدن رو داره. علاوه بر این

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *