7 درمان گیاهی برای کمردرد

: 7 درمان گیاهی واسه کمردرد

آدمایی که کمردرد رو تجربه کردن، می دونن که هیچ چیزی بدتر از درد طولانی کمر نیس چون زندگی رو دچار مشکل می کنه و مانع از دقیق شدن و فوکوس کردن روی کار می شه؛ اما علاوه بر داروهایی که درد رو آروم می کنه گیاهانی هم هست که می تونه باعث آرامش درد شه. با این حال به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که داروهای گیاهی هم باید زیر نظر دکتر مصرف شه.

بابونه گاوی

قرن هاست که از اون واسه درمان سردرد، معده درد و دندون درد استفاده می شه. این روزا واسه رفع کمردرد و آرتریت هم استفاده می شه. مشکلات ناچیز اون شامل تبخال و ناراحتی زبانه. مصرف اون به زنان باردار پیشنهاد نمی شه.

بید

بیشتر از ۲هزار و ۴۰۰ سال پیش یونانیان باستان از بید واسه درمان درد استفاده می کردن. امروزه هم از این گیاه که مسکن قوی است واسه رفع کمردرد، آرتریت، سردرد و بیماریای التهابی مانند التهاب تاندون (زردپی) استفاده می شه. سالیسین یه جور ماده آرامش دهنده درد در این گیاه، باعث کشف آسپرین شد.

پنجه شیطان

این گیاه در کنترل آرتریت و درد قسمت تحتانی کمر موثره. در صورت مصرف کم اون و به مدت کوتاه عوارضی نداره. اما مصرف اون به زنان باردار، مبتلایان به زخم معده و روده و التهاب صفرا پیشنهاد نمی شه.

رزماری

در مکزیک دمنوش رزماری، درمانی واسه رفع کمردرده. برگای اون شامل ماده ضد التهابی اسید لینولئیک و اسید رزمارینیکه. اثر اسانس رزماری مثل استروئید و آسپرین (ماده ضد التهابی) است.

زنجبیل

در طب قدیم آسیا، از زنجبیل واسه درمان شکلای جور واجور درد استفاده می شد. عصاره زنجبیل می تونه در آرامش درد عضله و مفصل اثر داشته باشه چون شامل فیتوکمیکاله که مانع از بروز التهاب می شه.

زردچوبه

این یه گیاه قوی ضدالتهابیه که آرتریت، نقرس، بیماریای خودایمنی، سیاتیک و بیماریای التهابی دیگه رو درمان می کنه. به احتمال زیاد ماده ای به نام کورکومین که خاصیت ضد التهابی داره، در اون نقش داره. با اینکه بی ضرره اما مصرف مقدار زیاد و دراز مدت اون می تونه سوء هاضمه بسازه.

کندر

این گیاه شامل ماده ضد التهابی و مسکنه که کمردرد رو آرامش میده و حتی می تونه زانودرد به وجود اومده به وسیله استئوآرتریت (مریضی تخریبی در مفصل) رو هم آرامش دهد. با مشورت دکتر مصرف روزی ۳ کپسول کندر (۴۰۰-۱۵۰ میلی گرم) به مدت ۲ تا ۳ ماه موثره.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *