7 دلیلی که صحت این جمله را تایید می کند ” روزی یک سیب بخور و دکتر نرو “

: خواص دارویی و درمانی سیب

حتما شمام این مثل مشهور رو از افراد مختلفی شنیدین: «An apple a day keeps the doctor away». حقیقت هم همینه! این میوه فواید زیادی رو در خود جای داده، پس واسه گاز زدن اون وقتی که کتاب می خونین یا در راه محل کارتون هستین، دلایل خوبی هست. در این راهنما با 7 راهی که خوردن یه سیب در هر روز، شما رو از دکتر دور می کنه، آشنا میشین.

سیب

1- سیب کمک می کنه دستگاه گوارشتان تمیز شه

مقدار فراوون فیبر در سیب، می تونه به تمیز کردن دستگاه گوارش کمک کنه، و از بوجود اومدن مشکلاتی مثل اسهال و یبوست جلوگیری کنه. این خاصیت هم اینکه می تونه از بوجود اومدن سنگ صفرا هم پیشگیری کنه. فیبر دو کار جدا از هم می کنه، هم مایع زیادی رو از روده بزرگ، یعنی همون راهی که غذای هضم شده در اون حرکت می کنه، پاک می کنه و هم آب غیر لازم رو از مدفوع جذب می کنه.

2- باعث کاهش سطح کلسترول می شه

سیب واسه تحتِ کنترل نگاه داشتن سطح کلسترول عالیه. فیبر حل پذیر سیب، در آب داخل بدن خیس می خوره و ژلی تشکیل میده که به کلسترول می چسبد و اونو به شکل مدفوع خارج می کنه. وگرنه به وسیله بدن جذب می شن.

3- خطر دچار شدن به سرطان رو کم می کنه

پوست سیب پر از مواد مغذی گیاهی مثل کورستین، سه ترپن، روبینو شکلای جور واجور آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدهاست. این مواد به عنوان پیشگیرنده آسیبای سلولی و افزایش سلولای سرطانی شناخته شدن، پس می تونن خطر دچار شدن به سرطان رو کم کنن.

4- دندون هاتون رو قوی نگاه می داره

جویدن سیب، باکتریای درون دهن رو کم می کنه، و دندون هاتون رو از پوسیده شدن باز داشته و سلامت لثه هاتون رو بهتر می کنن.

5- قلبتون رو سالم نگاه می داره

فیبر حل پذیر درون سیب، در برابر ایجاد آروم کلسترول در شریانا مسئوله، پس از بستن رگا جلوگیری کرده و اجازه میده خون خیلی راحت به قلب جریان داشته باشه.

6- به کاهش وزن کمک می کنه

هنگام کاهش وزن، از اونجایی که سیب پر از فیبره و بدون کالری اضافی، به شکل سالم شکم شما رو پر نگاه داره، می تونه یه میوه دم دستی براتون باشه.

7- در دفع مسمویت شما رو کمک می کنه

این یه حقیقت شناخته شده که واسه پاکسازی بدن از سمومی که به وسیله غذاها و نوشیدنیای ناسالم بوجود اومده ان، میوه ها مفیدن. سیب هم میوه ایست که به رهایی کبد شما از شر این مواد سمی کمک می کنه. بسیار ، حالا که با فواید سیب آشنا شدید، یه سیب در روز بخورین و دیگه دکتر نرید!/ فیتنس مگزین

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *