7 دلیل برای مصرف کدو تنبل | تغذیه سالم

7 دلیل واسه مصرف کدو تنبل

این روزا بازار مراسم هالوین داغ داغ شده و گل سرسبد اون کدوحلواییه؛ اما کدوتنبل فقط واسه این مراسم نیس بلکه پر از مواد مغذیه و به عنوان یه خوراک فصلی پاییز می تونین هم از مغز، دانه ها و هم روغن اون استفاده کنین.
به نقل از شفقنا زندگی؛ این سبزی پاییزی که معمولاً میان ماه اکتبر و دسامبر در دسترسه پر از ویتامین A و مؤثر در پیشگیری از پیریه، آنتی اکسیدان های موجود در اون در مقابل سرطان محافظ هستن و فیبر کدو می تونه سطح کلسترول رو در حالت مناسبی نگه داره.

فواید کدوتنبل با جزئیات بیشتر عبارت ان از:
1- کمک به کاهش وزن: شاید به دلیل کالری پایین و کربوهیدرات کمی که داره واسه خیلیا گزینه خوبی در رژیم غذایی شون به حساب نیاد اما مزه خوشمزه اون که مثل سیب زمینی شیرینه واسه آدمایی که میخوان وزن کم کنن فوق العاده س. البته از اون دست سبزی هاییه که به مدت طولانی شما رو سیر نگه می داره که به خاطر فیبرهای موجود در اون هستش.
2- سرحال کننده پوست: کدوتنبل در کنار دیگه سبزیا مانند هویج و سیب زمینی شیرین پر از بتاکاروتنه که در بدن به ویتامین A تبدیل می شه و پوست رو در برابر آسیب مقاوم و سرعت درمان رو سریع تر می کنه. مصرف سبزیای نارنجی رنگ مانند کدو در آش و سوپ در فصل زمستون یا در کنار فلفل، پیاز قرمز و چغندر شدیدا پیشنهاد می شه.
3- پر از آنتی اکسیدان طبیعی: این سبزی با داشتن ویتامین E به شکل گاما توکروفول منبع خوب آنتی اکسیدانه که می تونه در کاهش التهاب و مراقبت در برابر دیگه اشکال سرطان مؤثر باشه. هم اینکه ژنای پیشگیری کننده از مریضی فراموشی رو فعال می کنه.
4- کمک به سرحال شدن: منیزیم موجود در کدوتنبل به درمان افسردگی و استرس کمک می کنه. این ماده معدنی طبیعی که بیشتر به نام آرامش بخش طبیعت شناخته می شه به شما احساس راحتی و آسایش میده.
5- بهبود قوه بینایی: بتاکاروتن موجود در این سبزی که در بدن به ویتامین A تبدیل می شه بعدا به صورت رتینول تجزیه می شه که به دیدن نور بیشتر کمک می کنه و کارکرد شبکیه چشم رو در وضعیت خوبی حفظ می کنه.
6- کمک به پمپاژ قلب: مغز و دانه های کدو پر از فیبر هستن که سطح کلسترول رو در سطح خوبی نگه می دارن و فشارخون رو پایین میارن. واسه اینکه از بیشترین اندازه فیبر استفاده کنین نون کماج رو با تیکهای پخته کدو استفاده کنین یا روی سالاد خود دانه های کدوتنبل بریزین.
7- افزایش ایمنی بدن: به لطف ویتامینای A و C موجود در کدو یه سیستم ایمنی سالم دارین. ترکیب سوپ کدو به همراه زنجبیل و ادویه های جور واجور گزینه بسیار خوبی واسه غروبای سرد زمستانه.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • پنج دلیل خوب واسه مصرف تخم مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *