7 دلیل شگفت انگیز برای خوردن موز

: ۷ دلیل عجیب واسه خوردن موز

موز میوه ایه که علاوه بر داشتن طعمی خوشمزه، خواص و فواید بسیاری داره.

این میوه که دارای مقدار سرشاری از ویتامین و املاح معدنیه، فواید معجزه آسایی داره، که از جمله اونا به این موارد میشه اشاره کرد:

– مقابله با افزایش فشار خون: موز دارای مقدار زیادی پتاسیم و مقار کمی سدیمه، که به خاطر همین مصرف روزانه اون باعث کاهش فشار خون و هم اینکه مقابله با افزایش سدیم خون پس از مصرف غذاهایی شور می شه.

– بهبود کارکرد جهاز هاضمه: موز دارای الیاف قابل ذوب شدن و غیر قابل ذوبه، که این الیاف به تنظیم هضم غذا کمک می کنه.

– بهترین خوراکی واسه رژیم: این میوه به احساس سیری به مدت طولانی نه فقط به خاطر دارا بودن الیاف بلکه به خاطر بوی اون کمک می کنه، براساس پژوهشای موجود این بو باعث می شه علامتایی به مغز بفرسته که به خاطر اون شخص احساس سیری کنه.

– تقویت گردش خون: مصرف هر روز این میوه باعث می شه بدن ۴ گرم الیاف اضافی رو به دست بیاره که باعث کاهش خطر دچار شدن به تصلب شرایین و بیماریای قلب می شه.

– سلول سازی: موز ۲۰ درصد نیاز آدم به ویتامین “بی ۶” رو تامین می کنه که باعث تشکیل هورمون انسولین لازم واسه کنترل قند خون و اسید آمینه لازم واسه سلول سازی می شه.

– مقابله با کم خونی: موز پر از آهنه که باعث تولید هموگلوبین در گلبولای قرمز و مقابله با کم خونی می شه.

– بهتر شدن وضعیت جسمی: این میوه دارای ۲۷ میلیگرم منیزیومه که باعث بهتر شدن وضعیت جسمی مخصوصا خوب راحت می شه چون کمبود منیزیوم از دلایل تشنج و افسردگیه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *